Powierzchnie nietypowe do zagospodarowania

Posiadając nietypowe powierzchnie do zagospodarowania lub mając wymagania oryginalności aranżacji wnętrza naszego domu, czy mieszkania idealnym rozwiązaniem są meble na wymiar. Ta możliwość jest zbawienna kiedy planujemy szafy wnękowe wpasowujące się w przestrzeń pod schodami lub pod skosami w pokojach na poddaszu.

Podobnie zdają one egzamin w przypadku urządzenia kuchni, gdy meble kuchenne tradycyjne nie współgrają ze sprzętem kuchennym pod zabudowę. Indywidualne projekty obecnie niewiele drożej kosztują a pozwalają zagospodarować wnętrza po swojemu oraz wykorzystać dotąd omijaną z daleka powierzchnię z uwagi na jej nietypowość. Liczne skosy, spady i wnęki powodują niewykorzystane powierzchnie, które nadają się jedynie na zabudowę według indywidualnych rozmiarów i projektu szafy.

Szafy we wnękach to idealna garderoba pod warunkiem, iż zostaną przemyślane rozwiązania utrzymania porządki w ich wnętrzu, gdyż nie ma czego oczekiwać po szafie w skosie na pięćdziesiąt centymetrów. Czasami warto przemyśleć odgrodzenie części pomieszczenia na przykład przesuwnymi drzwiami urządzając za nimi spiżarnię, garderobę lub schowek gospodarczy w zależności od pilności potrzeby takiego pomieszczenia.